Ko se je jutro v petek, 17.11.2023 v vrtcu Stročja vas komaj začelo prebujati v dan, je naš vrtec že žarel v posebnim vzdušju, ob pogrnjenih mizah, ki so nam nudile domač ržen kruh, domače maslo in med ter topel lonček domačega mleka. Kdo je želel, se je lahko posladkal še z domačim jabolkom.

Zajtrk je obetal tudi nekaj posebnega – obisk čebelarke Petre Rižnar. S seboj je prinesla različne vrste medu, katere so otroci lahko tudi okušali in nekateri so prepoznali njihov izvor.

Povedala nam je o kranjski čebeli, ki na ta dan

praznuje rojstni dan.

En otrok je povedal, da nas čebela tudi piči. Petra je odgovorila, da čebele pičijo zato, ker jih je strah, še posebej, ko jih hočemo odgnati s kriljenjem rok. Predlagala je, da, ko se to zgodi, si moramo na obolelo mesto položiti nekaj toplega ali si drgniti kožo, ravno obratno, kot smo mi po navadi to počeli.

Tako smo dogodek zaključili s pomembno informacijo za nas in z medenimi nasmehi po tako odličnem zajtrku.

Zapisala: Monika Leštan