V petek, 16. 6. 2023 so se otroci iz predšolske skupine, ki v mesecu septembru vstopajo v šolo, skupaj s svojimi vzgojiteljicami Suzano, Alenko, Anjo in Heleno, z avtobusom odpeljali do Krčevine pri Vurbergu. Prispeli smo do Pravljičnega gozda Rdeče kapice, kjer nas je pričakala »Teta Pehta«, ki nas je vodila skozi celoten gozd. Zanimivo speljana in lepo urejena gozdna pot nas je vodila mimo številnih pravljičnih hišic. Namen le teh je bil, da otroci spoznajo pravljice in njihove nauke. Srečali smo se z Rdečo kapico in volkom, Trnuljčico, Kosobrinom, Bedancem, Kekcem, Martinom  Krpanom, Muco copatarico, Volkom in sedmimi kozlički in Jankom in Metko. Otroci so na koncu imeli možnost hranjenja ovc in koz. Nato smo se z avtobusom odpeljali do Ptuja, kjer smo se ustavili v Mc’donaldsu in se najedli ter okrepčali. Polni novih vtisov smo se vrnili v vrtec.

Zapisala: Anja Makoter