V petek, 27. 1. 2023, v dopoldanskem času se je šest otrok iz predšolske skupine, starosti 5-6 let, skupaj z vzgojiteljico odpravilo v športno dvorano ŠIC v Ljutomer na Mini olimpijado. Tekmovanja, ki ga organizira Športna zveza Ljutomer se je udeležilo še šest okoliških vrtcev. Otroci so tekmovali v petih različnih spretnostnih igrah. Otroci povedo, da jim je bila najbolj všeč igra Slalomski tek v koloni.

Vsi sodelujoči otroci so dobili medalje in priznanja. Na koncu so bili zmagovalci vsi, saj je najbolj pomembno bilo sodelovanje in druženje. Čestitke vsem otrokom za njihov trud in dosežke.

Mini olimpijada je program namenjen spodbujanju otrok k aktivnemu preživljanju prostega časa. V njega se vključijo otroci v starosti 4 do 9 let, ko je najbolj pomembno, da se spoznajo z različnimi gibalnimi vzorci. Hkrati projekt ponuja priložnost predstavitve lokalnih športnih klubov in društev, ki izvajajo programe športne vadbe za najmlajše.

Zapisala: Anja Makoter