Občinsko društvo prijateljev mladine Ljutomer in Športna zveza Ljutomer že nekaj let skupaj pripravljata Dan športa za najmlajše, ki se odvija v tednu otroka. Udeležijo se ga predšolski otroci iz vrtcev UE Ljutomer.

Zelo smo veseli, da smo se po dolgem času spet videli v živo, saj smo v zadnjih letih, zaradi epidemije, bili primorani dogodek izvesti virtualno. Tako so se predšolski otroci iz vrtca Ljutomer, vrtca Cven, vrtca Stročja vas, vrtca Cezanjevci, vrtca Veržej in vrtca Mala Nedelja v športni dvorani ŠIC Ljutomer preizkusili v spretnostnem poligonu z različnimi pripomočki, v osnovnih motoričnih vajah, osnovnih oblikah gibanja, igrah z žogo in plesu.

Za dodatno popestritev dogajanja je poskrbel kasač Tinko, ki je zabaval otroke in se z njimi tudi fotografiral.