V ponedeljek, 26. 9., smo se na povabilo Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer, udeležili Evropskega dneva jezikov na Glavnem trgu v Ljutomeru. S predšolskimi otroki smo sicer želeli pot do Ljutomera prehoditi, a smo se zaradi slabega vremena odpravili z avtobusom. Pa nič zato, izziv nas čaka v prihodnje. Otroci so aktivno sodelovali v šestih različnih delavnicah, ki so jih pripravili dijaki GFML. Preko igre, petja in plesa so nas seznanili z madžarskim, italijanskim angleškim, francoskim, nemškim in slovenskim jezikom. Vsaka delavnica je bila po svoje zanimiva, opazile pa smo, da so se otroci najbolj nasmejali ob zanimivem madžarskem plesu v krogu. Otroci so tako spoznavali tudi okolje izven vrtca.