V vrtcu Stročja vas smo ponovno po dolgih dveh letih premora priredili prireditev za babice in dedke. Ker je Občina Ljutomer razglasila leto 2022 za leto Prleških vrednot in vinske kulture, smo tudi v naslov prireditve vnesli vrednoto in sicer BABICA IN DEDEK – ZAKLADNICA MODROSTI IN RADOSTI.  Za njihov nasmeh, radostne trenutke  in zadovoljstvo na obrazu so poskrbeli otroci s kratkim kulturnim programom. Na začetku prireditve so otroci  folklorne skupine pozdravili s točko Dekle in ribica. Otroci so se predstavili s plesom, petjem, igranjem na instrumente, deklamacijo in dramatizacijo. Za babice in dedke je bil to poseben dan poln lepih vtisov, saj je pri babicah in dedkih zbudilo posebna čustva, ki jim bodo ostala  zavedno v lepem spominu. Otroci so poklonili svojim babicam in dedkom majhno pozornost, ki so jo izdelali sami ter seveda velik, topel in iskren objem.

Babice in dedki imajo v vseh nas posebno mesto in vez, ki jo stkejo med svojimi vnučki  in je neprecenljiva. Srečanje smo zaključili s pogostitvijo in druženjem na igrišču vrtca.