Pošteno smo zakorakali v jesenski letni čas. Rastline v tem času dajo poseben značaj in škoda bi bilo, če ne bi tudi jeseni in pozimi, ko se narava pripravlja na počitek, uživali v njihovih lepotah. V tem času za zasaditev in vzgojo rastlin skrbimo tudi v vrtcu Stročja vas.

Trudimo se, da zasaditve urejamo skupaj z otroki, ki nam skrbno pomagajo pri nalaganju zemlje, prekopavanju, sajenju in zalivanju. Otroci preko svojih izkušenj vidijo in spoznajo, da rastline za svojo rast potrebujejo posebno skrb.

Če jih pravilno usmerimo in naučimo vseh osnovnih veščin vrtnarjenja, jih bo tudi delo na vrtu zagotovo veselilo. To bo tudi dobra popotnica za zdrave vrednote v življenju, kar je v današnjem času še posebej pomembno.

Iskreno se zahvaljujemo  Vrtnarstvu in cvetličarstvu Puconja za podarjene rože in zemljo. Omogočili so nam , da otroci sami ustvarjajo in si pridobivajo izkušnje s sajenjem rož. Tako prispevamo vsi k skrbi lepega in urejenega videza našega vrtca.