V četrtek, 21. 12. 2017, smo v popoldanskem času za starše in otroke, ter zunanje obiskovalce izvedli predpraznični pohod z lučkami in čajanko na prostem. Pot nas je vodila okrog sprehajalnih poti bivalne enote v Stročji vasi, kjer smo v atriju zapeli nekaj zimskih pesmi. Oskrbovanci so nam z veseljem prisluhnili in nas povabili, da se z lučkami sprehodimo skozi njihov osrednji prostor. Ob vračanju nazaj do vrtca, so nas pričakali pevci Cvenskega okteta, ki so nam čajanko popestrili s pesmijo. Med drugim so otroke povabili tudi k petju pesmi Lojzeta Slaka, Čebelar, ki jo otroci zelo radi prepevajo. Ob sproščenem vzdušju smo se posladkali s piškoti, ki smo jih pripravili skupaj z otroki v vrtcu in se ogreli ob topem čaju.

Zapisala: Suzana Babič