V petek, 18. 11. 2016 smo v vrtcu obeležili vsakoletni Tradicionalni slovenski zajtrk, in letos že 10 vseslovenski medeni zajtrk. V večnamenskem prostoru vrtca, smo ob pomoči otrok pripravili prostor, kjer smo zajtrkovali. Zajtrk je potekal umirjeno, otroke smo seznanili, da je hrana (kruh, maslo, med in mleko), ki jo ta dan jemo pridelana na naših domačih kmetijah in jih spodbudili, da je vsak poizkusil med. Ob tem smo v vrtec povabili tudi čebelarja Jožeta Feuš, ki je otroke poučil o pomenu čebel pri pridelavi zdrave hrane, jim predstavil pripomočke: satovje, prijemalko za satovje, otroci pa so lahko tudi poskusili obleči zaščitno obleko, s katero gredo čebelarji v čebelnjak. Mlajši otroci so ob tem izdelali plakate zdrave prehrane. Staršem smo ob koncu dneva ponudili zloženke Čebelica, moja prijateljica.