V sredo, 01.06.2016, so se otroci, starejšega oddelka VVE Stročja vas, udeležili športne prireditve za najmlajše.

V športni dvorani OŠ Križevci pri Ljutomeru, se je, pod vodstvom prizadevnega Branka Žnidariča, odvilo jubilejno 20. športno tekmovanje 5 – 6 letnih otrok iz vrtcev UE Ljutomer.

V petih različnih gibalnih igrah je tekmovalo 10 ekip, vsaka s po štirimi tekmovalci, med katerimi je naša četverica usvojila drugo mesto. Ne glede na rezultat, je bil naš osnovni cilj sodelovanje in druženje z vrstniki.

Vsi, ki so se tekmovanja udeležili so bili takojšnji »zmagovalci«, za kar so prejeli pisna priznanja, okrog vratu pa so jim zažarele medalje.

Iskreno čestitamo tekmovalcem pa tudi vsem ostalim otrokom oddelka, ki so predhodno, enako kot udeleženci sklepnega tekmovanja, pod vodstvom vzgojiteljice Mateje Balažek pridno vadili in se urili v premagovanju gibalnih problemov ter se učili športnega premagovanja porazov.

Zapisala Marica Fijavž.