Pohod z lučkami po pravljični poti in čajanka na prostem je že tradicionalna prireditev, ki jo organiziramo v predprazničnem času. Letos so nam učenci Osnovne šole pod vodstvom pedagoginje Monike Panič Puconja pripravili zgodbo »Škratek, ti lahko pomagam?«

Zbrali smo se pred vrtcem, prižgali svečke v naših laternah in škratek nas je popeljal skozi zgodbo po postajah. Pri pohodu so se nam je pridružilo nekaj stanovalcev Doma starejših občanov, ki imajo sedež v Stročji vasi zraven vrtca. Ker pa smo želeli pričarati nekaj otroškega veselja tudi ostalim stanovalcem doma, nas je pot popeljala po dvorišču omenjenega doma.

Zgodba se je končala s prihodom Dedka mraza, ki je že nestrpno pričakoval pisma otrok. Obljubil je, da nas obišče naslednji dan v vrtcu.

Na koncu smo se pred šolo posladkali še s keksi in poticami ter vročim čajem.