Teden otroka je namenjen posebej našim najmlajšim, zato tudi v vrtcu ta teden prilagajamo dejavnosti in izberemo take, ki jih imajo otroci še posebej radi. Navadno se v tem tednu skupine med seboj več družijo in zato so take tudi dejavnosti. Letos smo opravili pohod do Lovskega doma na Podgradju in ker so bili najstarejši otroci na letovanju smo se pohoda udeležili skupini od 4-5 let in od 3-4 leta. Otroci so uživali, tekali po gozdu se družili med sabo, sodelovali in se pogovarjali. V torek smo po vrtcu imeli Fit gibalne igre. Vsaka skupina je bila na eni postaji, nato smo zamenjali. Otroci so se razgibavali z žogami, s kolebnicami in s črvi. V sredo smo jim vzgojiteljice pripravile dramatizacijo z naslovom Kdo tako grdo poje?. Otroci so bili navdušeni! V četrtek smo si v Kulturnem domu v Ljutomeru ogledali lutkovno predstavo z naslovom Vsi tako drugačni. V petek pa se je nekaj najstarejših otrok s starši, odpravilo v vrtec Kockice v Štrigovo, kamor so odnesli Eko nahrbtnik. Popoldan pa smo preživeli v družbi staršev in pečenih kostanjev. Za dobro voljo pa nam je zraven zaigral gospod Benjamin na harmoniko.