V času od 05. – 09. oktobra 2015 so se otroci starejše skupine Vrtca Stročja vas, skupaj s svojimi vzgojiteljicami ter otroki in vzgojitelji vrtca Cven in Razkrižje, polni pričakovanj odpravili v Vrtec v naravi v Logarsko Dolino.

Potovanje z avtobusom je bilo vznemirljivo in dolgo, dolgo. Na poti smo se enkrat ustavili ter si privoščili okrepčila v obliki hrane in napitkov, seveda pa brez preizkušanja tepanjskih notranjih in zunanjih igral nikakor ni šlo.

Naše letovanje se je odvijalo v Penzionu na Razpotju, kjer smo kraljevali v svojih »kulskih« sobah, se sprehajali po okolici, si ogledovali živali, obiskali slapišče Palenk pri Hotelu Plesnik in se vživljali v svet pravljičnih bitij. Škrat Nejko nas je popeljal v Pravljični gozd, srečali smo se s premnogimi pravljičnimi junaki ter odkrili sladki skriti zaklad. Igre z žogo na velikem ograjenem travniku, filcarska delavnica, večerni »pižama parti«, literarni kviz po ogledu Pravljičnega gozda in še mnoge dejavnosti nam bodo ostali v lepem in trajnem spominu.

Vsi zadani cilji vrtca v naravi so bili uresničeni:

• pridobivanje splošno uporabnih znanj in praktičnih veščin za življenje,
  • razvijanje otrokovih osebnostnih lastnosti v skladu z njegovimi sposobnostmi, oblikovanje in spodbujanje zdravega načina življenja,
  • spoznavanje določenih vsebin iz naravoslovja, družboslovja, športa, kulture in življenja v naravi,
  • razvijanje pozitivnega in odgovornega odnosa do okolja, socializacija posameznika,
  • vzgajanje za medsebojno strpnost,
  • spoštovanje drugačnosti, razvijanje odgovornosti za lastno varnost in zdravje,
  • spodbujanje in razvijanje ustvarjalnosti, navajanje na samostojno učenje,
  • spodbujanje prijateljstva.

Hvala Logarska Dolina, hvala Penzion Na razpotju, še se bomo vračali.

Zapisala vzgojiteljica Marica Fijavž.