Otrokom, vključenim v javne vrtce, zagotavlja država možnost za optimalen razvoj, ne glede na spol, socialno in kulturno pripadnost, veroizpoved, narodnost, telesni in duševni razvoj.

Optimalen razvoj vključuje tudi možnost poglobljenega razvoja na določenem področju.

Uresničevanje zahtev po enakih možnostih ni mogoče brez upoštevanja razlik in pravice do izbire in drugačnosti, ki jo mora omogočiti organizacija življenja in dela v vrtcu.

Pri otrocih je to povezano z vzgojo za strpnost, solidarnost in odgovornost ter s postopnim razvijanjem kritičnega duha, osebnih odločitev in avtonomne presoje. Javni vrtci so svetovnonazorsko nevtralni.

Starši imajo pravico do:

• obveščenosti o programu vrtca in aktivnega sodelovanja v njem; pri tem pa morajo upoštevati meje svojega odločanja, da ne posegajo v strokovno avtonomnost vrtca;
  • postopnega uvajanja otroka v vrtec, tako da so določen čas skupaj z njim v skupini;
  • zaščite zasebnosti s poudarkom na varstvu osebnih podatkov ter zaupnih informacij o otroku in družini;
  • strokovne pomoči pri vzgoji otroka, ki zajema seznanjanje s spoznanji stroke o predšolskem otroku in osveščanje o pomenu ustreznega vzgojnega ravnanja ter obveščenosti o razvoju in dosežkih otroka.

VPIS OTROK V VRTEC

Za novo šolsko leto, ki se začne s 1. septembrom, je vpis v vrtec 21. in 22. 03. 2024. Na podlagi tega evidenčnega vpisa načrtujemo oddelke in potrebno število zaposlenih. Starši lahko vpišete otroka med letom na prosta mesta v posameznih oddelkih.

Starši ob vpisu izpolnijo VPISNI LIST, ki ga dobijo v vrtcu ali na naši spletni strani: http://www.os-strocjavas.si/

Do vstopa otroka v vrtec starši oddate vzgojiteljici zdravniško potrdilo za otroka, ki ga izda pediater.

Ob sprejemu otroka v vrtec, starši dobite v podpis pogodbo o vključitvi otroka v vrtec, katero podpisano vrnete z datumom določenim v pogodbi. Če po tem datumu ne boste otroka vključili v vrtec, se smatra, da odstopate od pogodbe.

Starši boste po sprejemu otroka v vrtec in razporeditvi v oddelek obveščeni v mesecu juliju 2021.

Otroka vpisujete in izpisujete v tajništvu osnovne šole ali v vrtcu.

Vlogo za znižano plačilo vrtca dobite v knjigarni, najdete pa ga na spletni strani vrtca in občine Ljutomer www.ljutomer.si, ter jo oddate na Centru za socialno delo.

Ob različnih dejavnostih bodo otroci in starši v uvajalnem obdobju spoznavali vrtec, otroško igrišče, igralnice s spremljajočimi prostori, igrače, otroke in strokovno osebje.

Srečanje s starši novincev bo v torek, 4. 06. 2024, ob 17. uri v vrtcu Stročja vas in je namenjeno:

1. predstavitvi življenja in dela v vrtcu
  2. vprašanjem, s katerimi se starši srečujejo ob vključitvi otroka v vrtec.

ŠE NEKAJ OSNOVNIH PODATKOV:

• za vnaprej napovedano odsotnost najmanj 3 delovne dni, se odbijejo  stroški živil in del materialnih stroškov;
  • za obdobje odsotnosti otroka zaradi bolezni, ki traja neprekinjeno najmanj 15 delovnih dni, se staršem zaračuna rezervacija mesta v višini 25% z odločbo določenega plačila z odbitkom živil.

Starši lahko olajšavo uveljavljajo na osnovi vloge, ki ji priložijo zdravniško potrdilo.

• v obdobju poletnih počitnic v juliju in avgustu lahko starši otroka izpišejo in koristijo rezervacijo vrtca, ki znaša 25 % njim določenega prispevka z odbitkom živil.
  • prispevek se staršem ne obračunava za dneve, ko je vrtec v skladu z letnim delovnim načrtom zaprt.