INTERESNA DEJAVNOST: NEMŠČINA

ŠOLSKO LETO 2023/2024

IZVAJALKA: Mojca Stajnko

Učenje, oziroma spoznavanje nemščine kot tujega jezika, bo potekalo v otroku dobro znanem in prijetnem okolju, kar zagotavlja sprejetost in občutek varnosti ter prispeva k sproščenemu delovnemu vzdušju v skupini.

Pri učenju je usklajeno prosto in načrtovano učenje jezika. Vsebine se nanašajo na otroka in njegovo naravno in družbeno okolje.

CILJI:

Najpomembnejši cilji učenja tujega jezika so naslednji:

• otrok spoznava drugačnost,
  • otrok si pridobi “posluh za tuj jezik” in način izgovorjave tistih glasov, ki jih ni v materinem jeziku,
  • otrok si razvija slušno razumevanje v dani situaciji,
  • otrok se odziva na zahteve, spodbude in vprašanja v vsakdanji situaciji,
  • otrok prepoznava in poimenuje osnovne predmete, živali in rastline iz njegovega najbližjega okolja

Metode in sredstva so raznolike, izbrane v skladu z zastavljenimi cilji (rajalne in gibalne igre, pesmice, glasbene dramatizacije, poslušanje in pripovedovanje pravljic, družabne igre in igre s pravili, didaktične igre, igre vlog, …). Ta oblika “učenja” prispeva k motiviranosti otrok za dejavnost in učenje tujega jezika.

Poudarek ne bo na količini učenja tujih besed, ampak na sprotnem utrjevanju novih vsebin. Pri interesni dejavnosti bomo stremeli k temu, da poskusimo pri otrocih razviti pozitivni odnos do tujega jezika, da pridobimo posluh za jezik in vzpostavimo temelje za nadaljnje učenje le-tega.

Koordinatorka in izvajalka: Mojca Stajnko