NAČRT AKTIVNOSTI PRI IZVEDBI FOLKLORNE INTERESNE DEJAVNOSTI V ŠOLSKEM LETU 2023/24

Folklorno dejavnost obiskujejo otroci stari  4 – 6 let,  kjer se nadvse zabavamo, predvsem pa se učimo otroških plesov, pesmic ter iger naših dedkov in babic. Izvajala se bo ob sredah zjutraj od 7.30 do 8.00 ure.

Folklorna skupina vrtca se predstavlja z različnimi spleti otrokom in staršem v vrtcu ter širši okolici.

PREDVIDENI PROGRAM FOLKLORNE SKUPINE:

• Spoznavanje otrok v skupini.
  • Preizkušanje pevskih, plesnih, igralskih,… sposobnosti.
  • Predstavitev teme otrokom in iskanje dodatnih virov ter možnosti za izdelavo odrske postavitve.
  • Učenje osnovnih plesnih korakov ob igri (hoja, tek, vrtenica, ploskanje, udarjanje,…).
  • Učenje pesmi.
  • Dodajanje govornega dela.
  • Urejanje kostumov in določitev pravil v zvezi z oblačenjem, urejanjem pričeske, določitev obuval, pogovor o nakitu (pred tem tudi pogovor s starši otrok).
DEJAVNOST CILJI, NALOGE DATUM
Nastop na Mihec Festu v Veržeju ·       Predstavitev folklornega spleta na Mihec Festu v Veržeju 24.9. 2023

Igra: Ptički v kletki iščejo pot na prostost

Vaje v krogu – hoja, tek, hopsanje v različnih hitrostih

Spremljanje ritma s ploskanjem

• Osvajajo osnovne prvine ljudskih rajalnih in gibalnih iger;
  • Spoznavajo otroška glasbila in zvočila;
  • Razvijajo si ritmični in glasbeni posluh;
  • Spoznavajo oblačilni videz otrok v preteklosti;
  • Spoznavajo različne šege in navade;
  • Spodbujanje splošne ustvarjalnosti pri pripravi, organizaciji, uporabi sredstev in prostora;
September 2023
Nastop na 60 letnici vrtca   16. 11. 2023
Igrali se bomo že znane  otroške rajalne igre (Bela bela lilija, Rdeče češnje rada jem, Abraham ma sedem sinov, Potujemo v Rakitnico …)

Čez vse šolsko  leto