PROGRAM OBOGATITVENE DEJAVNOSTI  ANGLEŠČINA –

ANGLEŠKI KROŽEK

Učenje tujega jezika bo tako potekalo v otroku dobro znanem in prijetnem okolju z vzgojiteljico Anito Žižek, kar zagotavlja sprejetost in občutek varnosti in prispeva k sproščenemu delovnemu vzdušju v skupini.

Pri učenju je usklajeno prosto in načrtovano učenje jezika. Vsebine se nanašajo na otroka in njegovo naravno in družbeno okolje.

Interesna dejavnost se bo izvajala enkrat tedensko ob 12.00 in 12.30 uro. K krožku angleščine  bodo vključeni otroci stari od 4-6 let.

CILJI:

Najpomembnejši cilji učenja tujega jezika so naslednji:

• otrok spoznava drugačnost,
  • otrok si pridobi “posluh za tuj jezik” in način izgovorjave tistih glasov, ki jih ni v materinem jeziku,
  • otrok si razvija slušno razumevanje v dani situaciji,
  • otrok se odziva na zahteve, spodbude in vprašanja v vsakdanji situaciji,
  • otrok prepoznava in poimenuje osnovne predmete, živali in rastline iz njegovega najbližjega okolja,
  • poje angleške pesmi.

Metode in sredstva so raznolike, izbrana v skladu z zastavljenimi cilji (rajalne in gibalne igre, pesmice, glasbene dramatizacije, poslušanje in pripovedovanje pravljic, družabne igre in igre s pravili, didaktične igre, igre vlog, …). Prispevajo k motiviranosti otrok za dejavnosti in učenje tujega jezika.

Zapisala: Anita Žižek