Za 22.09.2020, prvi jesenski dan, smo »naročili« odlično vreme in takega tudi dobili.

V pripravah na praznovanje sodelovali vsi, celoten vrtec, čeprav s »Corona« omejitvami, smo vsak svojo zadolžitev za izvedbo tržnice sadja temeljito opravili.

V ponedeljek smo si izdelali denarnice, košarice za sadje in izrezali denar, najstarejši otroci vrtca pa so dobili še domačo nalogo. Večina je prinesla v vrtec predvsem domače, nekateri pa tudi južno sadje, določili smo prodajalce (branjevce), pripravili prostor na igrišču, poskrbeli za glasbo, dodali še cenik sadja in praznovanje se je pričelo. Trgovali smo, kupovali, prodajali, jedli, poizkušali nove sadne okuse pa tudi plesali.

Presenečenje dneva je bila tetka jesen (vzgojiteljica Simona Škrlec), ki je obiskala vsako skupino otrok posebej, natrosila jesenske listke ter navdušila z informacijami in ugankami o jeseni. Lepo je bilo, želimo si še več takšnih dni.

Zapisala: Marica Fijavž