Bliža se mesec december, mesec praznovanja in obdarovanja. V vrtcu Stročja vas začnemo s pripravami na praznični mesec že konec meseca novembra. Letos so se nam ponovno pridružile članice Sekcije za ohranjanje kulturne dediščine pri DU Ljutomer, tako, da lahko rečemo, da so ta srečanja postala že tradicionalna. Otroci se obiska članic Sekcije zelo veselijo, saj je med njimi kar nekaj babic in prababic otrok, ki obiskujejo vrtec. Pripravili smo nekaj delavnic, ki so bile razporejene po prostorih vrtca. Otroci so prehajali med delavnicami in z veseljem sodelovali. Na koncu smo izdelke razstavili na hodniku, kjer so si jih lahko ogledali starši in mlajši otroci, ki niso sodelovali pri sami izdelavi. Skupaj smo preživeli zanimiv in ustvarjalen dan.  Z ličnimi izdelki pa si bodo lahko starši in drugi obiskovalci polepšali prihajajoče se praznične dni.

Zapisala: Mateja Polak